Sesja plenerowa w Zamku Rydzyna – czy jest to dla Was atrakcyjne miejsce na sesję plenerową czy nie? Przeanalizujmy za i przeciw.

Plusy i minusy sesji ślubnej i nie tylko w Zamku Rydzyna:

– w przypadku sesji narzeczeńskich, ślubnych i rodzinnych mieszkańców Leszna i najbliższych okolic jest to miejsce dość wyeksploatowane i wielokrotnie widziane na zdjęciach i filmach, co stanowi najważniejszy minus. Jednak dla wszystkich przyjezdnych, którzy nie są przesyceni tą lokalizacją, miejsce pozostaje atrakcyjne z różnych względów.

Pierwszym atutem jest brak turystów. Z łatwością można zbudować spokojne tempo sesji, bez dodatkowych osób w kadrze.

Drugą zaletą jest wielofunkcyjność miejsca. Mamy tu zarówno tła naturalnej zieleni – leśne, parkowe, przestrzenne i zacienione jak i te wynikające z elewacji zamkowej. Możemy poruszać się po terenie zamkowym (wnętrza, dziedziniec), parkowym, leśnym i to wszystko w zasięgu pieszego spaceru, także dla fotografa poruszającego się ze sporym obciążeniem sprzętowym.

Sesję można uzupełnić nad Zalewem, który jest w bezpośredniej bliskości, a po drodze skoczyć na dobre jedzenie.

W Pierogarni Kowolka sprawnie zamówicie obiad, a w Edenie, obok stacji Orlen zjecie domowy obiad  wraz z autorskim deserem i wypijecie wyjątkową kawę.

Po drodze, na Rynku zamówicie lody według własnej receptury z Cukierni Hoffmann. W ten sposób możecie poruszać się w obrębie jednego miejsca, bez straty czasu na dodatkowe dojazdy.

Nad Zalewem jest dość spory plan zabaw, co na pewno sprawdzi się w przypadku sesji plenerowych z udziałem dzieci, a wokół zbiornika droga rowerowa, atrakcyjna na sesje z udziałem psów.

W najbliższej okolicy do Waszej dyspozycji będzie też sporo leśnych i łąkowych przestrzeni na sesje, które sprawdzą się zarówno o wschodzie jak i o zachodzie słońca. Do tego wygodne parkingi i toalety. Fotograf, który bywa w tych rejonach potrafi znaleźć na tym terenie także mniej oczywiste miejsca, dzięki czemu nie będziecie musieli błądzić.

Pamiętajcie, że sesje ślubne w Zamku Rydzyna są płatne wbrew obiegowej opinii. Warto zadzwonić wcześniej, uprzedzić o sesji na terenie obiektu i dopytać o aktualne stawki.

Na koniec jeszcze jeden plus: dron. Zarówno nad Zamkiem, jak i nad sąsiadującymi miejscami nie ma żadnych przeciwwskazań do używania drona i wykonywania sesji zdjęciowej i filmowej z powietrza.

A jakie jest Wasze zdanie?