Q&A

Czym się zajmujecie?

Przygotowujemy dla Was reportaże ślubne fotograficzne i filmowe. Aktualnie najczęściej interesuje Was rozbudowany pakiet zdjęć i 20-minutowy teledysk filmowy. Co jakiś czas trendy się zmieniają. Zawsze staramy się być na bieżąco, żeby dobrze Wam doradzić i stworzyć niesamowitą i ponadczasową pamiątkę.

Czy można zamówić u Was tylko zdjęcia albo tylko film?

Tak. Możecie skorzystać albo tylko z reportażu fotograficznego, albo tylko z usługi filmowej. Jeśli zdecydujecie się na obie formy, to możecie skorzystać z rabatu.

Jakie macie pakiety?

W pakiecie BASIC jesteśmy z Wami od Ślubu do ok. 21.00. Sesję plenerową organizujemy po pierwszym tańcu. Otrzymujecie ok. 300 wyretuszowanych zdjęć. Bonusem jest teledysk filmowy gratis.

 

W pakiecie COMPLETE jesteśmy z Wami od przygotowań do oczepin włącznie. Na sesję plenerową zapraszamy Was innego dnia. Otrzymujecie ok. 500 wyretuszowanych zdjęć. Bonusami są teledysk filmowy i 20 pięknie wydanych fotografii gratis.

 

W pakiecie PREMIUM jesteśmy z Wami od przygotowań do oczepin włącznie. Na sesję plenerową zapraszamy Was innego dnia. Otrzymujecie ok. 600 wyretuszowanych zdjęć i 10-minutowy film. Bonusami są teledysk filmowy gratis, 20 pięknie wydanych fotografii, sesja narzeczeńska, ujęcia z drona gratis.

Który pakiet jest najpopularniejszy?

Najpopularniejszy aktualnie jest pakiet PREMIUM, w ramach którego otrzymujecie 600 zdjęć i 10-minutowy teledysk filmowy. Pakiet ten zawiera także ujęcia z drona oraz sesję narzeczeńską i ślubną innego dnia.

Czy przy zamówieniu pakietu foto + film możemy liczyć na rabat?

Tak, w naszej ofercie pojawiają się rabaty. Pytajcie o nie.

Czy macie w ofercie drona?

Tak, wykonujemy ujęcia z drona zarówno filmowe jak i fotograficzne, w dzień ślubu i podczas sesji plenerowych. Warunkiem jest sprzyjająca pogoda.

Czy można u Was zamówić album ślubny lub fotoksięgę?

W naszej ofercie znajdziecie różne albumy i fotoksięgi. Album jest tradycyjną formą, w której umieszczone są odbitki. Fotoksięga to naświetlone zdjęcia na sztywnych kartach księgi, w pięknym opakowaniu. Projekt fotoksięgi otrzymujecie przed realizacją do akceptacji. Dzięki temu, macie wpływ na wybór zdjęć.

Ile osób od Was będzie na naszym ślubie i weselu?

Zamawiając u nas reportaż ślubny, zawsze możecie liczyć na nasz 2-3 osobowy zespół. Ostateczny skład naszego teamu zależy od Waszych oczekiwań, i scenariusza.

Jak długo jesteście na weselu?

W pakiecie BASIC jesteśmy z Wami od zaślubin do ok. 21.00. W pakiecie COMPLETE i PREMIUM towarzyszymy Wam od przygotowań do oczepin włącznie.

Co fotografujecie podczas przygotowań?

Przygotowania są naszym ulubionym momentem, gdy na chwilę przed rosną emocje, buduje się niesamowita i wyjątkowa aura. Łapiemy wtedy detale, spojrzenia, relacje, emocje, a także fragmenty Waszych przygotowań, jak np. poprawienie welonu, muszki, zakładanie butów czy biżuterii.

Jak jest zbudowany reportaż filmowy ze ślubu w kościele lub USC?

Reportaż filmowy ze ślubu jest skrótem z najważniejszych chwil: wejścia Pary Młodej lub Panny Młodej z tatą, fragmentów kazania, podczas których pokazujemy także gości. Przysięgę rejestrujemy oczywiście w całości. Po niej kilka ujęć z części liturgicznej i wyjście Pary Młodej, z życzeniami pod kościołem i czasami ze zdjęciem grupowym.

Czy fotografujecie i filmujecie śluby humanistyczne i plenerowe?

Tak, jak najbardziej. Każdy ślub traktujemy zawsze indywidualnie i przygotowujemy się niezależnie od tego, do jakiej kategorii należy. Niezależnie od scenariusza i ustaleń, jesteśmy także elastyczni, by na bieżąco dostosowywać się do sytuacji podczas ślubu i wesela.

Czy fotografujecie i filmujecie śluby LGBT?

Tak, oczywiście.

Jakie miejsca polecacie na sesje plenerowe?

Zawsze pytamy o Wasze preferencje. Być może jesteście zapalonymi tenisistami i warto dać temu wyraz, może lubicie konie albo górskie spacery… Może jest Wam bliższy pałac niż centrum miasta. Może wolicie klimaty starej stodoły lub deski teatru,… Możliwości jest wiele i nic nas nie ogranicza. Ważne jest dla nas, żeby podejść do sprawy indywidualnie, zgrać się z terminami i pogodą i nie stawiać sobie ograniczeń. Oczywiście nie szukamy zboża w maju, a lawendy we wrześniu, ale znamy wiele miejsc w pobliżu i nieco dalej, które chętnie zaproponujemy.

Ile trwa sesja plenerowa?

Mini sesje plenerowe trwają maksymalnie 40 min i odbywają się w 1 lokalizacji. Na sesje ślubne musicie natomiast zarezerwować min. 2h.

Kiedy najlepiej zorganizować sesję plenerową po ślubie?

Najlepiej nie czekać z sesją ślubną zbyt długo i zorganizować ją tuż po ślubie, np. 2 dni później. Zaplanujcie makijaż i fryzurę w godzinach popołudniowych. Sesję lubimy zaczynać w sezonie letnim ok. 18.00 – 19.00.

Co zrobicie, jeśli zachorujecie?

Podczas 17 lat zdarzyło się kilka razy, że jechaliśmy chorzy. Na szczęście lekarstwa, od których zazwyczaj stronimy są skuteczne i stawiają na nogi dość szybko. Dzięki temu mogliśmy działać na zupełnie standardowych obrotach. Raz, w epoce covidowej zdarzyło się, że jedna osoba z naszego zespołu nie mogła pojechać. Wtedy zastąpiła ją inna osoba z naszego zespołu. W dzień ślubu mamy w gotowości 3 osoby, ale kolejne 3 są w stanie w każdej chwili zastąpić tych, których nagle coś zmogło.

Czy zdarzyło Wam się odwołać ślub?

Nie i jesteśmy z tego bardzo dumni. Zawsze możecie na nas liczyć, co jest ogromnie satysfakcjonujące dla nas, a dla Was komfortowe.

Jakiego sprzętu używacie?

Pracujemy na najnowszych aparatach bezlusterkowych marki Canon.

Jak zabezpieczacie się na wypadek awarii sprzętu?

Mamy w sumie 6 aparatów, 2 drony i kamerę oraz zapasowy osprzęt. W razie awarii dysponujemy sprzętami na zmianę. Nasze aparaty pracują każdego dnia, dzięki czemu ewentualne awarie moglibyśmy na bieżąco wyłapać. Przez te lata nie doświadczyliśmy większych problemów sprzętowych, więc jesteśmy spokojni o te kwestie.

Jak długo będziemy czekać na gotowe materiały?

Dzięki sprawnym procesom, które wypracowaliśmy przez te lata, na Wasze materiały czekacie maksymalnie 45 dni. W praktyce dostarczamy je Wam wcześniej.

W jakiej formie otrzymamy materiały?

Najbardziej lubicie otrzymać Wasze zdjęcia i film w formie elektronicznej lub na USB. Zdjęcia zapisujemy w 2 formatach – małym i dużym jpg, a film w mp4. Jeśli zamawiacie także album lub fotoksięgę, to otrzymujecie najpierw projekt do akceptacji, a potem zgodnie z zamówieniem produkt fizyczny.

Ile dostaniemy zdjęć i jaki długi film?

W pakiecie BASIC otrzymujecie ok. 300 zdjęć i teledysk. W pakiecie COMPLETE – ok. 500 zdjęć i teledysk. W pakiecie PREMIUM – ponad 600 zdjęć i 10-minutowy film i teledysk skrótowy. Materiałów mamy zawsze więcej, dlatego jeśli zależy Wam na dłuższym teledysku lub większej liczbie zdjęć, dajcie nam znać.m znać.

Czy wszystkie zdjęcia będą wyretuszowane?

Wszystkie zdjęcia, które dla Was wybieramy i przygotowujemy są obrobione kolorystycznie i wyretuszowane.

Jaki długi film ślubny polecacie?

Polecamy teledyski skrótowe, które przygotowujemy gratis do pakietów BASIC i COMPLETE. W pakiecie PREMIUM film trwa 10 min., a teledysk skrótowy – ok. 3 min. Jeśli szukacie dłuższych form filmowych, dajcie nam znać. Z przyjemnością przygotujemy nawet 45-minutowy film ślubny.

Czy można dosłać swoją muzykę do filmu i teledysku?

Tak. Możecie sami wybrać muzykę i podesłać ją do wykorzystania w filmie i teledysku.

Czy zawsze przygotowujecie krótki teledysk do filmu?

Tak. Do każdego filmu ślubnego otrzymujecie skrótowy klip podsumowujący ślubny dzień.

Czy możemy zamówić sam film ze ślubu i wesela?

Tak. Możecie zdecydować się na sam film ślubny. Do filmu przygotujemy także teledysk skrótowy.

W jakim stylu obrabiacie zdjęcia?

Zawsze pytamy Was o to i dopasowujemy się do ustaleń. Najczęściej lubicie uniwersalną, naturalną i ponadczasową kolorystykę oraz uzupełniająco kilka alternatywnych propozycji kolorystycznych wybranych ujęć.

Czy będziemy mogli sami kopiować zdjęcia i film?

Tak. Zdjęcia, które otrzymacie nie zawierają znaków wodnych ani blokad. Możecie je kopiować i wykonywać odbitki w dowolnym miejscu.

Co proponujecie na podziękowania dla rodziców?

Zachęcamy Was do personalizowanych i symbolicznych prezentów. Lubimy albumy przygotowane z wymieszanych zdjęć obu rodzin, plakaty kinowe z Waszymi zdjęciami z sesji narzeczeńskiej, personalizowane rękodzieła, jak np. deski drewniane z grawerem z www.mfwood.pl, teledyski ze starych zdjęć, drzewka do zasadzenia z dedykacjami, szkice, obrazy,… Pytajcie, chętnie pozastanawiamy się z Wami.

Czy warto zdecydować się na sesję narzeczeńską?

Zdecydowanie tak. Sesja pozwala się poznać w działaniu, oswoić z aparatami i dzięki temu zredukować stres w dniu ślubu. Daje Wam świetne zdjęcia, które wykorzystacie podczas wesela, przy dekoracji sali, przygotowaniu podziękowań dla rodziców i podziękowań dla gości weselnych.

Czy musimy wyrazić zgodę na użyczenie naszego wizerunku?

Zgoda na użyczenie wizerunku nie jest obowiązkowa. Jednak zawsze zachęcamy do zgody, jeśli nie całościowej, to chociaż częściowej, żebyśmy mogli dzielić się na naszych stronach wykonanymi pracami. Jeśli jednak jesteście całkowicie przeciwni, to nie ma problemu.

Dlaczego warto zdecydować się na realizację w przednamislub.pl?

Bo:

– jesteśmy niezawodni, zawsze wywiązujemy się z tego, na co się umówimy i do czego się zobowiązujemy

– nasz 3-osobowy zespół ubezpieczają kolejne 3 osoby, dzięki temu możemy spokojnie podpisywać umowy z 2-letnim wyprzedzeniem

– mamy zapasowe aparaty i osprzęt

– nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam być dla Was wsparciem w organizacji ślubnego dnia

– działamy z pasją i entuzjazmem

– podchodzimy indywidualnie do każdego wydarzenia, szukamy magii, emocji, dzięki czemu nasze zdjęcia nie są tylko reportażem ślubnym, ale złożoną, różnorodną i emocjonalną podróżą po zakamarkach dnia

– jak chat GPT uczymy się, rozwijamy, analizujemy Wasze potrzeby, sugestie, trendy, jesteśmy otwarci na Was i uważni

– działamy w dopasowaniu do Was – dyskretnie, jeśli paraliżuje Was obecność fotografa lub blisko Was, jeśli poszukujecie wsparcia ze strony fotografa czy filmowca

– szukamy różnych form wyrazu, ciekawych kadrów, używamy wielu obiektywów, dzięki czemu macie wybór

– jesteśmy zaangażowani

– działamy sprawnie, dzięki czemu Wasze materiały są gotowe po ok. miesiącu.

Jak możemy zarezerwować termin?

Napiszcie do nas: info@przednamislub.pl lub zadzwońcie: 607 605 224 i zapytajcie o wolny termin.

Jak możemy podpisać umowę?

Jeśli termin Waszego Ślubu jest wolny i ustaliliśmy już zakres usługi, który chcielibyście zrealizować z nami, poprosimy Was o podesłanie mailem kilku informacji. Na ich podstawie przygotujemy umowę i wyślemy Wam skan do sprawdzenia. Jeśli wszystko się zgadza, poprosimy Was o podpis i odesłanie nam zdjęć lub skanów podpisanej umowy.

Kiedy wpłacamy zaliczkę?

W naszej firmie nie ma zaliczek ani zadatków. Jest za to opłata za rezerwację terminu w wysokości 500 zł, którą wpłacacie przy podpisaniu umowy.

Kiedy następuje płatność?

Płatność następuje dopiero po wykonaniu przez nas zdjęć, filmów, po obróbce, retuszu i montażu, gdy Wasze materiały są już gotowe.

Czy musimy się spotkać przed ślubem?

Spotkanie na żywo nie jest konieczne, ale rozmowa już tak. Podczas rozmowy zadamy Wam pytania, żebyśmy poznali szczegóły Waszego scenariusza, Waszych oczekiwań, wizji na efekt końcowy. Dzięki tym informacjom ułożymy sobie plan działania i będziemy mogli maksymalnie się do Was dopasować.

Na ile dni przed ślubem powinniśmy się z Wami skontaktować?

Nasza przedślubna rozmowa może się odbyć dopiero na kilka dni przed ślubem, gdy znacie już wszystkie szczegóły i jesteście po rozmowie z księdzem, urzędnikiem, salą weselną i DJ-em.

Czy wykonujecie też reportaże z innych wydarzeń?

Bardzo często spotykamy się ponownie, na innych wydarzeniach, które dzieją się w Waszych rodzinach – ślubach rodzeństwa, jubileuszach dziadków, sesjach rodzinnych w plenerze, komuniach, a także komersach czy studniówkach. To bardzo miłe i uwielbiamy do Was wracać.

Czy robicie sesje rodzinne?

Chętnie wspieramy Was fotograficznie i filmowo w różnych sytuacjach, także w sesjach rodzinnych – fotograficznych i filmowych przez cały rok.

Czy można u Was kupić voucher?

Szukacie pomysłu na prezent? Voucher na sesję portretową, rodzinną, przyjacielską, dziecięcą to doskonały pomysł. Napiszcie do nas, jeśli chcecie sprezentować bliskim spersonalizowany voucher w ładnym wydaniu.