Wśród tegorocznych Par Młodych temat sesji narzeczeńskich jest bardzo popularny. Wielu z Was zastanawia się, czy zdecydować się na sesję narzeczeńską? Wiele Par Młodych rozważa tą opcję. Te Pary, które decydują się na realizację sesji plenerowej przedślubnej nie żałują swojej decyzji. Dlaczego? Sesja przedślubna jest dobrą zabawą, pełną miłości i szczęścia, uchwyconego na zdjęciach. Jest to nieoceniona pamiątka, do której będziecie wracać po latach, bo sesja narzeczeńska to przede wszystkim młodość, spontaniczność i beztroska. Ale nie tylko.

Jakie są zalety sesji narzeczeńskiej?

Sesja narzeczeńska to przede wszystkim okazja do utrwalenia wspomnień z czasu, kiedy macie siebie niemal na wyłączność. Jest to więc sposób na pobycie razem w specjalnej sytuacji – rejestracji Waszego wspólnego bycia.

Panuje mylne wyobrażenie, że sesja zdjęciowa wiąże się ze studiem, makijażem i sztucznym pozowaniem. Tymczasem sesja przedślubna to czas na otwartej przestrzeni, poświęcony tylko i wyłącznie Wam. To chwile, w których przypomnicie sobie początki Waszej znajomości. To również chwile, kiedy na moment możecie zapomnieć o chaosie związanym z przygotowaniami ślubnymi i codziennymi obowiązkami. To wartościowy czas, który możecie spędzić w ulubionej kawiarni, na plaży przy zachodzie słońca, łące czy na skraju lasu, w opuszczonej stodole. A może będziecie chcieli wrócić do miejsc, które są Wam z jakiegoś powodu bliskie? Możliwości wyboru miejsca na sesję narzeczeńską są ogromne i zależą tylko od Was. Razem znajdziemy idealne miejsce do zdjęć, w którym będziecie czuć się dobrze. Taka sesja to doskonały sposób na zrelaksowanie się, odłożenie na bok wszystkich zmartwień i zatrzymanie się na moment w biegu codziennych czynności.

Sesja narzeczeńska to także jeden z etapów przygotowań ślubnych. Uwiecznia Wasze podekscytowanie zbliżającym się dniem, ale także spełnia bardziej praktyczną funkcję. Zdjęcia narzeczeńskie mogą zostać przecież wykorzystane do zaproszeń ślubnych lub kartek typu save the date. Jednocześnie sprawdzą się jako elegancki prezent dla rodziców. Mogą być formą podziękowań dla rodziców lub zostać wykorzystane jako film puszczony w trakcie wesela. Zdjęcia możecie również wykorzystać jako dekoracje sali weselnej. Tablica ze zdjęciami coraz częściej pojawia się w lokalach, ściągając na siebie uwagę gości weselnych.

Jeśli jednak obawiacie się, że brak Wam doświadczenia w kwestii pozowania przed aparatem, uspokajamy. Będziemy Waszym wsparciem i pokierujemy Was tak, że nawet najbardziej nieśmiałe osoby, poczują się komfortowo przed obiektywem.

Sesja narzeczeńska to idealna okazja do oswojenia się z aparatem, ale także poznanie z fotografem ślubnym. Dzięki temu mieszane uczucia i spięcie, które może towarzyszyć Wam w dniu Ślubu, szybko przeminie, a obecność kamer nie będzie aż tak stresująca. Fotograf i kamerzysta ślubny będą towarzyszyć Wam niemal przez cały najważniejszy dla Was dzień. Sesja narzeczeńska pozwoli Wam bliżej się poznać, dzięki czemu w dniu Ślubu fotograf nie będzie dla Was zupełnie obcą twarzą. Jednocześnie z perspektywy fotografa, takie spotkanie przedślubne, pozwoli na poznanie Waszych oczekiwań, by efekt finalny była dla Was w pełni satysfakcjonujący.

Kiedy umówić się na sesję narzeczeńską?

Kiedy zdecydujecie się już na taką sesję plenerową, zapewne pojawi się pytanie: kiedy jest najlepszy czas? W rzeczywistości każdy moment przed Ślubem jest dobry. Termin sesji narzeczeńskiej zależy tylko i wyłącznie od Waszego upodobania. Możemy spotkać się na kilka miesięcy przed Ślubem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy taką sesję wykonali tydzień przed Weselem. Taka sesja nie trwa długo. Wygospodarujemy dla Was od pół godziny do nawet trzech pełnych. Czas trwania również jest kwestią indywidualną, a my dopasujemy się do Waszych wymagań. Uwzględniając datę sesji, należy również wziąć pod uwagę warunki pogodowe, a te najlepiej przecież przewidzieć na kilka dni przed spotkaniem. Polecamy miesiące wiosenne, gdy robi się ciepło, zielono, a wszechogarniająca wiosna sprzyja cudownym wspólnym chwilom na świeżym powietrzu.

Motyw sesji – jak go wybrać?

Naszym zdaniem warto wybrać jedno miejsce na sesje narzeczeńską, żeby zdjęcia i w efekcie cała sesja były spójne wizualnie. Najczęstszym motywem jest oczywiście natura.  Zdjęcia w lesie, parku, na łące, przy pałacu, w skansenie, na starówkach czy plaży to uniwersalne opcje. Czasami jednak warto pomyśleć nad czymś niekonwencjonalnym i zdecydować się na odrobinę szaleństwa. Razem możemy zastanowić się, jakie miejsce może zachwycić i jednocześnie sprawić, że Wasze zdjęcia będą nie tylko przepiękne, ale również unikalne.

Jakie miejsca na sesje narzeczeńską można wybrać?

Wiosną ogromne pole do popisu dają kwitnące sady, jeziora z pustymi i czystymi jeszcze plażami, dzikie rzeki, a latem pola, góry, ogrody botaniczne. Jeśli warunki pogodowe nie są jednak sprzyjające można rozważyć sesję lifestyle w domu. Wasze własne wnętrze będzie dodatkowym odzwierciedleniem Waszych charakterów na zdjęciach, a jednocześnie sprawi, że poczujecie się swobodniej przed obiektywem. Świetnie może również wypaść sesja w mieście. Miasto oferuje wiele kształtów i struktur, które sprawdzą się na fotografiach. Zdjęcia można robić wśród bardziej nowoczesnych budynków i głównych ulic, które nadadzą im awangardowego wyglądu. Jeśli jednak ten klimat nie do końca do Was przemawia, wspólnie możemy udać się na spacer po starych rynkach i uliczkach, które zupełnie zmienią charakter sesji. Jednocześnie duże miasta oferują cały wachlarz przeróżnych restauracji i kawiarni o przepięknych wnętrzach, z których wspólnie możemy skorzystać, wypijając dobrą kawę i równocześnie tworząc kilka pięknych ujęć.

Jeśli jednak miastowy zgiełk w dalszym ciągu Was nie przekonuje, mamy jeszcze kilka propozycji. Dla miłośników natury i zwierząt, sugerujemy sesję w klimacie botanicznym, którą śmiało możemy wykonać na przykład w poznańskiej Palmiarni lub wrocławskim Ogrodzie Japońskim. Unikatową sesją narzeczeńską może być także sesja z alpakami, np. w Tarchalinie. Na mapie Wielkopolski czy Dolnego Śląska znajdują się zagrody, które oferują taką możliwość.

Można rozważyć wiele opcji – od pięknych wyjazdowych, np. w okolice Karpacza, po lokalne trasy Waszych pasji i zainteresowań. Uwielbiacie czytać? – pójdźmy do biblioteki. Studiujecie? – odwiedźmy Waszą uczelnię. Pracujecie w lodziarni? Chodźmy na lody. A może jesteście zapalonymi sportowcami? Macie ulubione trasy biegowe, korty tenisowe stadninę koni? Jeśli ten kierunek nie jest dla Was interesujący, odwiedźmy miejsce, gdzie odbędzie się Wasz Ślub i Wesele. Zajrzyjmy do Rancza Radosław, Pasji w Krzemieniewie, Pałacu Trzebosz, pojedźmy do Toscanii we Włoszakowicach, Kontrabasu czy Rydzyny,…

Dla bardziej szalonych i otwartych na niekonwencjonalne rozwiązania Pary, proponujemy sesję na przykład na kręgielni, w McDonalds, na łódce, wieży widokowej. A może chcielibyście, żeby rzucić Wam wyzwanie, np. w stylu boho i zaopiekujecie się naszymi plenerowymi zwierzętami? Zagonicie kury do kurnika, odprowadzicie konie do boksów czy wydoicie krowę? Możliwości jest naprawdę wiele i ogranicza Was jedynie wyobraźnia.

Jak przygotować się na sesję?

Kiedy już wspólnie zdecydujecie, dokąd wybierzemy się na sesję zdjęciową czy filmową, kiedy ona się odbędzie i jaki ma być jej motyw przewodni, pozostaje kwestia Waszego indywidualnego przygotowania. Ubiór na sesję narzeczeńską nie musi być formalny i niewygodny tylko dlatego, że to pamiątka na lata. Jeśli na co dzień daleko Wam do koszul i marynarek, zrezygnujcie z nich. Postawcie na naturalność. Na zdjęciach powinniście być przede wszystkim sobą. Zachowajcie jednak spójność. Niech Wasze stylizacje ze sobą współgrają, a kolory niech nie będą zbyt krzykliwe. Mogą one niepotrzebnie odwracać uwagę, podobnie jak zbyt duże, rzucające się w oczy nadruki na koszulkach. Jeśli zastanawiacie się nad dodatkami, my jesteśmy na tak. Z pozoru błahe rzeczy okazują się bardzo przydatne podczas sesji. Kwiaty, kapelusz, dżinsowa kurtka czy cokolwiek innego zajmą Wasze ręce, kiedy nie do końca wiecie, co z nimi zrobić lub czujecie się nieswojo, nie trzymając w dłoniach nic. Dodatki również definiują motyw sesji i mogą wyrażać Wasze osobowości. Jeśli lubicie rowerowe wycieczki, dlaczego nie zrobić kilku ujęć właśnie z ich dodatkiem? Jeżeli mieszka z Wami ukochany zwierzak, on również może przyjechać z Wami na sesję.

Jakie dodatki mogą przydać się na sesji?

Zabierzcie ze sobą na sesję narzeczeńską dodatki, które są bliskie Wam, Waszej codziennie rutynie, pasjom, zainteresowaniom czy wspólnym chwilom, a także te, które są dla Was sentymentalne, bo kojarzą się z dzieciństwem, np.

– czasopismo związane z przygotowaniami do Ślubu

– welon Panny Młodej, buty ślubne, muszka dla Pana Młodego

– dekoracje na wieczór panieński i kawalerski

– rodzinny album zdjęciowy, który możecie przeglądać na sesji

– stare zdjęcia, które możecie wieszać na sznurku

– kartki, na których napiszecie do siebie list

– wianek, kwiaty

– race dymne

– konfetti

– ryż do posypania przyszłej pary młodej

– strój na przebranie

– kalendarz z zaznaczonym dniem Ślubu

– zaproszenie ślubne dla gości weselnych

– rower, hulajnoga, rolki, stroje sportowe

– słuchawki nauszne do słuchania muzyki

– zestaw piknikowy: kosz, koc, owoce, wino

– balony na hel

– latawiec,…

Przede wszystkim nie zapominajcie jednak o zabraniu ze sobą luzu i dobrych humorów. Będąc sobą przed obiektywem oraz ufając nam w stu procentach, razem możemy stworzyć piękną pamiątkę na całe lata, do której z pewnością będziecie powracać.