Dzień Ślubu i Wesela to piękny, niesamowity i jedyny taki dzień w życiu. Warto go dobrze zapamiętać wraz z jego wszystkimi szczegółami, choć stres w tym nie pomaga. Szczególnie, gdy nagromadzą się utrudnienia, na które nie macie wpływu.  Oto sytuacje, które mogą się przydarzyć. Warto uodpornić się na nie, by zachować spokój i mimo wszystko cieszyć się każdą kolejną chwilą:

 

Pogoda w dzień Ślubu:

Każdej Parze Młodej życzymy pięknej pogody, jednak rzeczywistość czasem zmusza do kompromisów. Pochmurne niebo nie przeszkodzi, ulewne deszcze przez cały dzień zdarzają się niezwykle rzadko. Jednak duże białe lub czarne parasole warto mieć niezależnie od prognoz pogodowych.

 

Spóźnienia:

Spóźnienia w dzień Ślubu zdarzają się dość często i zwykle nie mają żadnego wpływu na przebieg uroczystości. Wasz scenariusz jest zawsze ułożony z pewnym zapasem czasowym. Nie zdarzyło nam się podczas tak wielu lat fotografowania i filmowania Waszych Ślubów, by ten zapas nie wystarczył. Dlatego warto stworzyć zarys dnia i pozostać otwartym na niespodzianki.

 

Przebieg uroczystości ślubnej w kościele:

Nie zawsze kazanie ślubne, które usłyszycie będzie dokładnie odpowiadało Waszemu entuzjazmowi i atmosferze, którą sobie wymarzyliście. Na filmie ślubnym obejrzycie fragmenty, który stworzycie Wy sami. Uśmiechajcie się. To właśnie Wasze spojrzenia stworzą to, co będzie najważniejsze na zdjęciach i filmie.

 

Podczas wielu lat realizowania reportaży ślubnych zdarzyły nam się i takie:

– stare auto nie odpaliło pod domem

– Para Młoda weszła do kościoła przed marszem weselnym

– zabrakło kilku miejsc dla gości weselnych przy stołach

– Pan Młody zapomniał odebrać marynarki z pralni

– zespół weselny rozstawił się na innej sali

– zwiędły dekoracje kwiatowe zanim zaczął się Ślub

– ksiądz nie pozwolił na wyjście z kościoła z fontanną płatków kwiatów

– Panna Młoda nie mogła dokończyć przysięgi ze wzruszenia

– ksiądz pozwolił na posypanie Pary Młodej kwiatami, ale w kadrze stanął kościelny z taczką, gotowy do sprzątania J

– DJ włączył inną muzykę na pierwszy taniec…

 

Na pewno sami słyszeliście o różnych historiach i okolicznościach, które zaistniały podczas Ślubu czy Wesela. Te powyższe zdarzyły się naprawdę. Byliśmy świadkami. Uwierzcie nam jednak, że pozostały po nich uśmiechnięte wspomnienia. Dlatego nie bójcie się na zapas i nie przejmujcie, gdy coś pójdzie nie tak. Dla Waszych gości to nie będzie problem więc i dla Was niech nie będzie.

 

A my dokładamy wszelkich starań, żeby Wasze zdjęcia ślubne i film z wesela przechowały wszystkie piękne szczegóły i momenty.