Skończył się lockdown i bez wyjątku wszyscy cieszą się z powrotu do normalności. Co nowego w tej normalności? Na pewno ceny. Ceny idą w górę zawsze, choć w aktualnym czasie nieco mniej miarowo, a za to nieco bardziej spektakularnie.

I tak, dla przykładu:

  1. Kwiaty, dekoracje ślubne w kościele, dekoracje kwiatowe na stoły weselne – producenci kwiatów odnotowali olbrzymie straty związane z minionym rokiem, gdy ich uprawy z racji odwołanych uroczystości nie znalazły nabywców. Muszą odrobić straty.
  2. Restauracje – muszą podnieść ceny lub zmniejszyć obfitość posiłku, gdyż ceny żywności odnotowały najwyższe podwyżki.
  3. Fotografowie ślubni i operatorzy filmowi jeśli jeszcze nie podnieśli, to z pewnością przygotują nowe cenniki, żeby mogli oprzeć się inflacji.

Uwaga:

Nasze Pary Młode, które podpisały bądź podpisują z nami umowę mają zagwarantowaną stałą cenę, która nie wzrośnie – tzn. jest i będzie w takiej wysokości, jak w umowie. Jeśli zdecydujecie się w późniejszym terminie na dodatkowe usługi, to również będą one wycenione według cennika umieszczonego w podpisanej umowie. O tej zalecie warto pamiętać, by nie stresować się w sytuacji, gdy świat dookoła wykonuje tyle nagłych, nieprzewidzianych ruchów.

 

Warto także zabezpieczyć się w innych umowach zapisem o zagwarantowaniu wysokości cen lub chociaż uzupełnić zapis o możliwość podwyżki o max…. np. 10%. To również pozwoli utrzymać kontrolę nad budżetem wesela i da Parze Młodej spokój tak potrzebny do harmonijnego cieszenia się przygotowaniami.

🙂