Wiele Par Młodych zastanawia się, czy zapraszać na wesele rodziny z dziećmi czy nie.

Ostatecznie część z Was zaprasza samych dorosłych, tłumacząc przyjętą konwencją, a druga część z Was zaprasza rodziny z dziećmi.

Jednak dylemat nie jest tylko przypisany organizatorom – Parom Młodym. Wiele niejednoznacznych argumentów stanowi także o dylematach gości – rodzice małych czy nastoletnich dzieci wahają się, jak postąpić – zabrać dzieci czy nie.

 

Biorąc pod uwagę wątpliwości istniejące po obu stronach oraz fakt, że każdy z nas jest w innej sytuacji, o której nie zawsze wszyscy wiedzą, warto wybrać drogę pośrednią, czyli: nie przypisywać jednej zasady wszystkim gościom. Zamiast odgórnie stwierdzić, czy zapraszamy rodziny z dziećmi czy nie, warto zapytać konkretnych gości, jak woleliby postąpić.

 

Istnieje stara zasada, że ślub jest dla Pary Młodej, a wesele jest dla Gości. Może więc warto zapytać gości o ich zdanie?

Dla jednych przyjście na wesele bez dzieci wydaje się atrakcyjne, a dla innych wręcz odwrotnie. Szanując, że każdy bawi się po swojemu, pozwólmy więc zdecydować każdemu za siebie.

 

Co Wy na to?