Zastanawiacie się, czy skorzystać z opcji sesji narzeczeńskiej? Jeśli mielibyśmy Wam krótko doradzić, to napisalibyśmy: nie wahajcie się. Skorzystajcie koniecznie. Zarezerwujcie termin choćby na mini sesję, czyli FotoSpacer. Jeśli macie trochę więcej czasu, to skorzystajcie z pełnej sesji zdjęciowej.

 

Co to jest sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska to spotkanie z Waszym fotografem lub ekipą filmową w plenerze, kilka tygodni przed Ślubem. Możecie zrealizować fotograficzną sesję narzeczeńską lub nakręcić teledysk narzeczeński. Zarówno zdjęcia z sesji plenerowej przedślubnej jak i film mogą być poświęcone w całości Wam, Waszej relacji w tym konkretnym i niepowtarzalnym momencie życia. Jeśli jednak planujecie wykorzystać materiały zdjęciowe i filmowe z sesji szerzej, nie ma problemu, by uwzględnić te plany podczas sesji fotograficznej czy filmowej.

 

Jak wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej to cudowna pamiątka Waszej relacji z etapu przygotowań ślubnych – zapis Was, Waszego entuzjazmu, Waszych pasji, atmosfery, emocji, które są w Was i między Wami. Jednak można je wykorzystać na wiele różnych sposobów, np.:

– przy projektowaniu zaproszeń ślubnych. Mogą być dodatkowym załącznikiem, albo drugą stroną karty z dodatkowymi informacjami, które załączacie do zaproszeń ślubnych

– do stworzenia strony internetowej lub fanpage, które stworzycie dla Waszych gości weselnych

– do dekoracji sali, na której odbędzie się Wasze Wesele – czasem są przypięte drewnianymi klamerkami w ogrodzie, na sznurku, czasem rozłożone na parapetach czy umieszczone przy księdze wpisów dla gości

– w tworzeniu podziękowań dla gości lub podziękowań dla rodziców. Podziękowania dla rodziców odbywają się w domu, we własnym gronie lub na sali wśród gości weselnych. Oprócz słów, wspólnego tańca i uścisków ma miejsce także przekazanie prezentu, który najczęściej ma wartość symboliczną. Tworzenie pokazu slajdów ze zdjęć, albumów czy większych odbitek wywołanych np. mniej typowo na drewnie to spore możliwości, które mogą zwrócić Waszą uwagę, jeśli dysponujecie profesjonalnymi zdjęciami z sesji.

 

Jak wykorzystać teledysk narzeczeński

Film z sesji narzeczeńskiej może mieć charakter pamiątkowy, ale także może spełniać inne określone zadanie, np. może być zrealizowany z myślą odtworzenia go na weselu. Adekwatnie do nastroju, który chcielibyście stworzyć – może być to film wzruszający lub zabawny, szybki i dynamiczny lub spokojny i emocjonalny. Możemy przygotować go także pod kątem pamiątki dla rodziców i podziękowań dla rodziców. Można ułożyć scenariusz filmu narzeczeńskiego także w taki sposób, by móc zmontować kilka różnych teledysków czy editów w zależności od Waszych potrzeb. Możecie w ramach narzeczeńskiej sesji filmowej nakręcić kilka wypowiedzi, które będą miały charakter pamiątkowy, ale także mogą stanowić video zaproszenie lub wypowiedzi, które będą mogły zostać wykorzystane podczas filmu ślubnego lub w komunikacji z gośćmi na etapie organizacji Ślubu i przygotowań do Wesela.

 

Dlaczego polecamy sesje narzeczeńskie

Zdjęcia z profesjonalnej sesji dla narzeczonych czy teledysk narzeczeński to, jak pisaliśmy wyżej, doskonała pamiątka, która dodatkowo może być wykorzystana na wiele sposobów i może być pomocna podczas organizacji Ślubu. Jednak rekomendujemy sesję narzeczeńską z innego powodu – gdyż jest to doskonała okazja, by poznać Waszego fotografa ślubnego i zespół filmowy, który zrealizuje Wasz reportaż ze Ślubu i Wesela. Warto poznać się w akcji przed Ślubem, nie tylko po to, by obejrzeć efekty w postaci gotowych zdjęć plenerowych czy teledysku narzeczeńskiego, ale także po to, by mieć okazję do porozmawiania na neutralnym gruncie, w całkowicie luźnej konwencji i niestresujących okolicznościach. Ten czas ubezpieczy Wasz komfort psychiczny w dniu Ślubu, zredukuje stres. Podczas przygotowań ślubnych zostanie wyeliminowany czynnik niezręczności, który towarzyszy często pierwszym chwilom pracy z fotografem czy kamerzystą ślubnym.

 

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej

Zaplanujcie termin, wybierając najlepiej taki okres, by było ciepło i zielono. Dzięki temu tło wypełni naturalna zieleń drzew, a Wy nie będziecie potrzebowali kurtek. Wiosną warto postawić na maj, gdyż wtedy Wasz fotograf czy filmowiec nie jest jeszcze tak przeciążony jak będzie np. w czerwcu. Zarezerwujcie wstępnie termin u Waszego fotografa ślubnego lub filmowca, z opcją przełożenia, jeśli nie będzie sprzyjających warunków pogodowych. Zaplanujcie odpowiednio urlop w pracy. Dopasujcie godziny sesji do efektu, który chcecie uzyskać, np. jeśli interesuje Was efekt zachodzącego słońca, postawcie na godziny popołudniowe – „golden hour”. Zaplanujcie makijaż i kilka wersji strojów. Makijaż można oczywiście przygotować samemu, jednak warto postawić na makijaż fotograficzny, a więc bardziej wyrazisty. Ubrania warto dobrać w taki sposób, by pasowały do siebie, a także by nie zdominowały zdjęcia, czyli – minimalizm i spójność.

Zabierzcie na sesję narzeczeńską przedmioty, które dopowiadają do Waszej wspólnej historii ważne szczegóły, np. album ze zdjęciami, zaproszenie ślubne, gadżety ślubne, w które zdążyliście się już zaopatrzyć, ulubioną książkę, jeśli jesteście zapalonymi czytelnikami czy płytę i słuchawki, jeśli lubicie słuchać wspólnie muzykę. Zabierzcie ze sobą także psa, który mieszka z Wami. A może warto przywieźć rower, jeśli razem jeździcie czy inne charakterystyczne atrybuty Waszych wspólnych pasji.

 

Ile czasu trwa sesja narzeczeńska

Zdjęciowa sesja narzeczeńska może trwać 40 minut, jeśli umówiliście się na mini pakiet, czyli dla przykładu FotoSpacer w przednamislub.pl, albo 2 godziny, jeśli zdecydowaliście się na pełną zdjęciową sesję plenerową. Nagranie filmowe do teledysku narzeczeńskiego trwa nieco dłużej, w zależności od realizowanego scenariusza. Pakiet sesji plenerowej foto + film wymaga przynajmniej 3 godzin. Czas sesji wydłuża się, gdy pojawia się konieczność pokonania większych odległości pomiędzy poszczególnymi miejscami plenerowymi.

 

Na ile miesięcy przed Ślubem umawiamy się na sesję narzeczeńską

Sesją narzeczeńską warto zainteresować się przynajmniej na 2 miesiące przed datą Ślubu. Jeśli Wasz grafik w pracy czy organizacyjny jest bardzo napięty, nie warto czekać zbyt długo. Trzeba uwzględnić fakt, że dopasowanie się do fotografa, kamerzysty oraz pogody wydłuża czasem czas oczekiwania na idealny dla Was termin sesji. Na pewno polecamy uwzględnić takie czynniki jak:

– zazieleniony plener

– słoneczna pogoda

– suche podłoże.

Warto postawić na realizację w miesiącach wiosennych – druga połowa kwietnia i maj, letnich, choć Wasza ekipa fotograficzno – filmowa jest wtedy dość mocno zajęta i ograniczona czasowo oraz wczesnojesienna – gdy ciepły, złocisty klimat nie ustępuje miejsca mniej przewidywalnej listopadowej aurze.

 

Jak długo czeka się na zdjęcia z sesji narzeczeńskiej i teledysk plenerowy

Na materiały nie będziecie musieli długo czekać. Zwykle u nas po tygodniu są już gotowe, żebyście mogli szybko realizować z ich pomocą dalsze pomysły.

 

Ile zdjęć otrzymamy?

Liczba zdjęć plenerowych, które otrzymacie od nas zależy od tego, czy zdecydujecie się na FotoSpacer, czyli mini sesję plenerową czy pełną sesję plenerową. Wynosi od 40 – 80 zdjęć.

 

Sesja narzeczeńska z dronem czy bez

Dron daje niesamowite możliwości spojrzenia przestrzennego, szczególnie polecamy wykorzystanie ujęć z powietrza podczas kręcenia teledysku plenerowego. Jednak zdjęcia z drona są równie niesamowite. Warto rozważyć taką opcję.

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w związku z sesją narzeczeńską i zdjęciami z sesji oraz z teledyskiem dla rodziców

Jeśli zamierzacie odtwarzać teledysk plenerowy z sesji narzeczeńskiej podczas wesela, przetestujcie wcześniej w Waszym lokalu sprzęt – czy wszystko sprawnie działa, czy poszczególne elementy są kompatybilne, np. format filmu, projektor, laptop, kable, nagłośnienie.

Chcielibyście przekazać rodzicom filmowe podziękowania na USB, zamówcie wcześniej pendrive i sprawdźcie czy zadziała na ich sprzęcie komputerowym czy telewizyjnym lub zastanówcie się, jak skorzystać z innych możliwości wirtualnych.

Przy wykonywaniu odbitek, zwróćcie uwagę, by przekazać zdjęcia w oryginalnej wielkości, nie jego zmniejszony na potrzeby transferu internetowego odpowiednik.

 

 

Polecamy Wam opcję sesji narzeczeńskiej i zapraszamy do rezerwacji terminu.