Fotografie ślubne – zdjęcia poziome czy w pionie? W kolorze czy czarno – białe? W żywych kolorach czy zgaszone?

Lubicie aktualne trendy w kolorystyce zdjęć, czy wolicie uniwersalne naturalne reportaże ślubne?

Jakie zdjęcia ślubne lubicie najbardziej?

 

Oglądacie masę inspiracji w Internecie. Po kilku przejrzanych postach i stronach, media same podrzucają ślubne zdjęcia. Trafiacie na różne klimaty wesel: boho, glamour, pastelowe,… oferty różnych usługodawców: restauracji, zespołów weselnych, specjalistów od atrakcji weselnych, aż wreszcie na fotografów i filmowców. Przeglądacie ich zdjęcia oraz filmy, niektóre w sposób szczególny zostają w Waszej pamięci, inne przeglądacie bez szczególnych emocji. Ciekawe jest, które szczegóły reportaży z wesela, sesji w plenerze, ślubu wpływają na to, czy je zapamiętacie czy nie.

 

Zadawaliście sobie pytanie, co sprawia, że dana sesja ślubna przypadła Wam do gustu, a inna niespecjalnie?

 

Oto kilka podpowiedzi, które pomogą Wam zwrócić uwagę na szczegóły i zastanowić się, które z przeglądanych zdjęć ślubnych są Waszymi ulubionymi:

– zdjęcia kwadratowe czy prostokątne?

– fotografie pionowe czy poziome?

– kolorowe czy czarno – białe?

– w żywej kolorystyce, pastelowe, zgaszone?

 

A na zdjęciach wolicie:

– ciasne kadrowanie, z bliska, detale czy plany ogólne?

– emocje czy kompozycje?

 

Reportaże ślubne – zbiory zdjęć:

– wolicie, gdy są różnorodne czy spójne?

 

Wielkość zbiorów zdjęć:

Zapewne idealny zbiór to taki, który w sposób szczegółowy opowie Waszą Historię tego wyjątkowego Dnia. Jednak co to znaczy?

Czy wolicie, jak niektóre podobne zdjęcia otrzymujecie w kilku wariantach? Czy wolicie, żebyśmy przy obróbce graficznej pozostawili tylko 1 zdjęcie danej sytuacji tak, aby nie było ich za dużo?

Wreszcie pytania o to, co dzieje się na zdjęciach?

Wolicie, gdy podpowiadamy Wam, co warto w danym momencie poprawić, żeby zdjęcie było doskonałe czy gdy jesteśmy w cieniu i rejestrujemy niezauważeni? Wolicie zdjęcia pozowane, ustawiane czy w akcji? Lubicie emocje na zdjęciach? Relacje? Czy wolicie nieskazitelność na fotografiach?

Na tego rodzaju pytania niemal zawsze otrzymujemy taką samą odpowiedź – zależy Wam na równowadze. Chcecie różnorodnego spojrzenia – trochę wsparcia od fotografa, trochę przestrzeni na spontaniczne sytuacje, trochę zdjęć do tzw. „ramki” i trochę naturalnych, które będą oddawały prawdziwy nastrój tamtych chwil.

 

Koniecznie dajcie nam znać o Waszych preferencjach. Zbierajcie inspiracje, wyślijcie nam je przed Ślubem. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie ujęcia są Waszymi ulubionymi, które przemawiają do Waszych emocji.

Kiedy porozmawiamy o szczegółach Waszego Ślubnego Dnia?

 

To pytanie najczęściej Was niepokoi. Macie obawy, czy nie będzie zbyt późno na uzgodnienia, kiedy już uda Wam się zgromadzić informacje odnośnie wszystkich szczegółów Waszego Ślubu i Wesela. Najczęściej rozmowy z restauracją, DJ, księdzem czy urzędnikiem mają miejsce na tydzień wcześniej. Nie martwcie się, dla nas wystarczy, gdy rozmowa z Wami odbędzie się na kilka dni przed Waszą Uroczystością, kiedy znacie już szczegóły.

Jednak przez cały czas przygotowań, warto gromadzić inspiracje, zapisywać zdjęcia ze ślubu, wesela czy sesji ślubnej oraz kolekcjonować linki do teledysków, które w sposób szczególny zwróciły Waszą uwagę. Zapisujcie także Wasze ulubione kawałki muzyczne, być może właśnie one staną się osią Waszego ślubnego reportażu filmowego, trailera czy teledysku skrótowego.

Pamiętajcie, że zawsze możecie do nas zadzwonić i porozmawiać o Waszych przygotowaniach ślubnych, dylematach, które Wam towarzyszą. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i wesprzemy Was w tym gorącym czasie.