Ślub Wiktorii i Przemka, który widzicie w tej fotoksiędze odbył się w kościele w Rydzynie – mały, świeżo odmalowany kościół, utrzymany teraz w kolorach beżowych oraz sala weselna Toscania we Włoszakowicach. Oba miejsca idealnie spełniły oczekiwania Pary Młodej. Jeśli jesteście na etapie wyboru miejsc na ślub i wesele, to polecamy. J

Jeśli natomiast macie już wybrane miejsca na ceremonię ślubną oraz przyjęcie weselne, to pora przejść do tematu naszego dzisiejszego wpisu, bo zapewne jesteście na etapie wyboru fotografa ślubnego. Czasem przy podpisaniu umowy ślubnej na obsługę fotograficzną Waszego ślubu i wesela, trzeba rozstrzygnąć kilka bardziej szczegółowych kwestii, między innymi, czy zdecydować się na album, a jeśli tak, to którą formę wybrać.

Album ślubny czy fotoksięga? – Co wybrać? Czym różnią się te 2 formy od siebie?

Album ślubny – to tradycyjny album z jasnymi lub ciemnymi kartami, przedzielonymi bibułkami. Na kartach znajdują się naklejone zdjęcia. Odbitki realizujemy z reguły w wersji matowej, z ramkami. Przykładamy wielką wagę do rozmieszczenia zdjęć w albumie. Dopasowujemy je do siebie, zestawiamy z sąsiadującymi stronami, by kompozycja każdej strony była urozmaicona jak i spójna z pozostałymi. Stosujemy różne formaty zdjęć.

Przygotowanie albumu zdjęciowego to najpierw wybór zdjęć, wykonanie odbitek, a następnie zaplanowanie poszczególnych kompozycji na kolejnych kartach i wklejenie. Para Młoda otrzymuje efekt końcowy w postaci gotowego albumu.

Fotoksięga – czyli 10 zaprojektowanych w programie graficznym rozkładówek, a więc 20 stron, które następnie wysyłamy do Was do akceptacji. Jeśli wszystko Wam odpowiada w przesłanym projekcie, realizujemy go w jakości fotograficznej, czyli naświetlamy grube fotograficzne karty księgi. Najpopularniejsze są formaty 30 x 30 cm, jeśli wolicie większą fotoksięgę lub 20 x 20 cm, jeśli preferujecie mniejszy rozmiar. Często jesteście zainteresowani zestawem fotoksiąg, np. 1 szt 30 x 30 cm dla Pary Młodej oraz 2 szt 20 x 20 dla rodziców.

Uwaga: nasze fotoksięgi to nie fotoksiążki czy fotozeszyty.

Fotoksięgi to realizacje fotograficzne na sztywnych kartach w jakości premium. Natomiast fotoksiążki czy fotozeszyty to komercyjne wydruki na miękkich stronach.

 

Zarówno w przypadku albumów jak i fotoksiąg, możecie wybrać kolor oraz materiał okładki.

Plusy i minusy obu produktów:

– albumy fotograficzne mieszczą więcej zdjęć, są bardziej pojemne i pozwalają dokładniej opowiedzieć historię Waszego Wyjątkowego Dnia, jednak nie możecie ocenić / zaakceptować efektu w fazie przygotowań. Otrzymujecie gotowy produkt

– fotoksięgi nie opowiedzą tak dokładnie o przebiegu przygotowań, ślubu i wesela, ale zrobią to w równie piękny i elegancki sposób co albumy. Decydując się na fotoksięgę, macie kontrolę nad efektem końcowym, czyli wyborem zdjęć i stylistyki, gdyż otrzymujecie projekt do wglądu i akceptacji przed końcową realizacją

– albumy są przygotowywane od początku do końca „ręcznie”, dlatego, przy zamówieniu kilku sztuk nie możemy zastosować zniżki ze względu na zestaw

– fotoksięgi w zestawie kilku sztuk, jeśli są oparte na tym samym projekcie, mogą w komplecie wypaść nieco taniej.

Zauważyliśmy, że nasze Pary Młode z reguły podejmują decyzję nie w oparciu o powyższe plusy i minusy, tylko o własne preferencje. Niektórzy z nas lubią tradycyjne albumy ślubne, a niektórzy zachwycają się formą fotoksięgi. W obliczu tych preferencji, pozostałe plusy i minusy stają się mniej istotne. Oba produkty są realizowane w jakości premium.

Jeśli wahacie się, nie musicie podejmować decyzji od razu, przy podpisaniu umowy. Fotoksięgę czy album można w każdej chwili dodać do realizacji.

Jeśli jesteście z Leszna lub okolic, zapraszamy na spotkanie do nas. Chętnie pokażemy Wam oba te produkty i odpowiemy na wszystkie pytania oraz wątpliwości.