Dziś mamy dla Was 3 drobiazgi, których warto być świadomym, gdy wybieracie kościół i salę weselną na Wasz Ślub i Wesele.

 

Żółte, czerwone i drewniane ściany:

… a czasem także sufity – jeśli chcecie szczególnie zadbać o fotogeniczne miejsca Waszej uroczystości, zastanówcie się nad wyborem miejsc także pod tym kątem. Czerwone ściany, drewniane sufity czy żółte, ciemne pomieszczenia to także blask tego koloru na Waszych twarzach oraz gości. Jeśli pomieszczenia są jasne, wtedy można odczarować balans bieli, natomiast, jeśli tym kolorom towarzyszy brak światła, wtedy trzeba pogodzić się także z taką kolorystyką w Waszym reportażu.

 

Dźwięki w kościele:

Przysięga – w celu poprawnego zarejestrowania ścieżki audio w kościele wykorzystujemy rejestrator dźwięku, który mocujemy przy głośniku. Warto więc mówić do mikrofonu, bo tylko nagłośniony dźwięk zostanie nagrany tym urządzeniem.

Zespół – nawet te utwory, które w kościele zostały pięknie wykonane, niekoniecznie nadadzą się do wykorzystania jako podkład muzyczny w filmie czy teledysku. Dzieje się tak z kilku powodów, m. in. ze względu na akustykę kościoła, która może obniżyć lekko rejestrowane dźwięki, a także dodatkowe dźwięki tła, jak: kaszel, szuranie, pukanie, itp.

 

Zdjęcie grupowe:

Może nie pamiętacie już ślubów z dawnych lat, gdy dość ważnym punktem planu było zdjęcie grupowe, na potrzeby którego wypożyczano przyczepę, ławeczki, wynoszono krzesła z sali. Dzięki tym zabiegom uzyskiwano wręcz matematyczny efekt rozstawienia gości. Takie zdjęcie było rozdawane gościom jako główna i najważniejsza pamiątka ze ślubu. Dzisiaj takich zdjęciowych pamiątek jest znacznie więcej w zbiorach, które od nas otrzymacie, gdyż technologia umożliwia wykonanie zdjęć reportażowych o doskonałych efektach nawet przy niedoświetleniu czy w dużym ruchu. Dlatego nie przykłada się już takiej wagi do zdjęcia grupowego. Traktuje się je raczej symbolicznie i uzupełnia innymi ujęciami, na których bez trudu każdy gość się odnajdzie. Jeśli jednak zależy Wam na tym, by zdjęcie grupowe zachwyciło efektem, przygotujcie się do tego. Zorganizujcie stopnie, jeśli lokal ich nie zapewnia. Upewnijcie się, że słońce będzie sprzyjać i uprzedźcie Waszych gości, że ustawienie do zdjęcia grupowego zajmie trochę więcej czasu. A przede wszystkim porozmawiajcie z fotografem o Waszych oczekiwaniach.